5 noderīgas tehnikas saites veidosanai 2018

5 noderīgas saišu veidošanas tehnikas 2018.gadam

Kā atzinusi Google, saites aizvien ir viens no svarīgākajiem faktoriem, lai noteiktu, kuras mājaslapas ieņems augstākas pozīcijas meklēšanas rezultātos.

Iepazīsti dažas no tehnikām, kā optimizēt saišu veidošanu:

1. Satura pielāgošana un izplatīšana

Šī ir mūžzaļa metode, kas strādā arī šobrīd.  Viens saturs var tikt pielāgots un izmantots adaudzos citos veidos. Piemēram, bloga ieraksts var tikt pārveidots prezentācijā, video, podcast, infografikā utt. Pārveidotais materiāls, savukārt, var tikt izplatīts dažādos kanālos, pievienojot saites, kas ved atpakaļ uz oriģinālo bloga ierakstu.

 2. Salauztu saišu būvēšana

Nestrādājošas saites ir sliktas, jo traucē lietotāju pieredzi, un ne lietotājiem, ne meklētājprogrammām tas nepatīk. Tomēr šos linkus var izmantot – piemēram, atklājot, ka kādā mājaslapā ir salauzta saite, tā ir iespēja saiznāties ar mājaslapas īpašnieku un ierosināt šo saiti aizvietot ar Jūsu.  Turklāt, ir iespējams izmantot tādus rīkus kā „Ahrefs Site Explorer”, lai atrastu mājaslapas, kas satur nestrādājošas saites.

3. Kombinācijas „pētījums, vērtība un informācija” pielietošana

Meklētājprogrammas uzsver mājaslapu satura izmantojamību kā vienu no pozicionēšanas faktoriem.  Kā izveidot saturu, kas būtu gana vērtīgs, lai uz to veidotu saites? Izvēlies kādu tematu, kas būtu interesants auditorijai, un iedziļinies tajā. Vienā rakstā kocentrējies uz vienu jautājumu/problēmu. Svarīgi: apgalvojumus balsti datos un pētījumos! Organizē datus un faktus tādā veidā, kas viegli citējams un kopējams. Centies piedāvāt šo analīzes darbu pubikācijām un blogiem, kuri varētu vēlēties šo darbu publicēt, un tas nodrošinās gan jaunas saites, gan lielāku lietotāju plūsmu.

4. Infografiku saišu veidošana

2018. gadā aizvien viens no efektīvākajiem saišu būvēšanas veidiem ir infografikas!  Kad ir izveidota faktiem un datiem piepildīta, taču viegli saprotama infografika, iesniedz to potenciāliem interesentiem publicēšanai.

5. Attēlu saišu veidošana

Ja esi radījis oriģinālas fotogrāfijas, ko izmanto mājaslapā vai citur internetā, tad pastāv iespēja, ka tas jau ir radījis daudz saišu iespēju!  Cilvēki, visticamāk, jau lieto šos attēlus savām vajadzībām, tāpēc izmanto Google attelu meklētāju, lai tās atrastu un lūgtu norādīt autoru, tā nodrošinot vēl vairāk saišu.

Saišu veidošana kļūst aizvien sarežģītāka un prasa salīdzinoši lielu darbu, taču tās ir vērts izmantot, jo ar laiku palielināsies arī organisko saišu daudzums, un līdz ar to arī lietotāju plūsma.

pop-up-image

Autors: Kebbe IT
Birkas: , , , ,