Mājaslapas jaunā dzīve: 8 soļi esošās mājaslapas uzlabošanai

Iepazīsti astoņus soļus Tava uzņēmuma esošās mājaslapas uzlabošanai! Ja vēlies palielināt uzņēmuma pārdošanas apjomus vai piesaistīt jaunus klientus, mājaslapas uzlabošana var būt nozīmīga. Šoreiz pastāstīsim par veicamajām darbībām, kas Tavu uzņēmumu ļaus atrast ātrāk Google. 

1. Pieraksti esošās mājaslapas struktūru 

Lai uzlabotu Google meklēšanas pozīcijas, nereti nepieciešams mainīt mājaslapas struktūru. Tieši tādēļ svarīgi fiksēt esošās mājaslapas struktūru, piemēram, Excel programmā. 

Kebbe IT mājaslapas struktūra

Vienkāršs mājaslapas sruktūras piemērs

2. Veic atslēgvārdu izpēti 

Uzņēmuma nišas atslēgvārdu izpēte palīdzēs Tev uzzināt, kā esošie un potenciālie klienti atrod produktus vai pakalpojumus. Procesa gaitā noskaidrosi, cik daudz un kādos locījumos tiek lietoti dažādi atslēgvārdi. Jaunu atslēgvārdu atklāšanu atvieglos Keyword Planner. 

3. Izveido jaunu lapas karti 

Iegūtie atslēgvārdi ļaus izveidot mājaslapas jauno sadaļu karti. Tas nozīmē, ka mājaslapa var iegūt jaunas sadaļas, var mainīties jau esošo nosaukumi vai dzēstas nevajadzīgās sadaļas. Šādas izmaiņas īpaši raksturīgas var būt brīžos, kad uzņēmums sāk piedāvāt jaunus produktus vai pakalpojumus. 

4. Pilnveido mājaslapas dizainu 

Brīžos, kad nevēlies veidot pavisam jaunu mājaslapas dizainu, noderīgs būs Theme Forest. Vietnē atradīsi virkni WordPress satura pārraudzības sistēmai atbilstošu dizainu tēmu, kas palīdzēs uzlabot esošās mājaslapas izskatu. 

 

Nereti programmēšanas procesā tiek izmantota tikai niecīga daļa no tēmas piedāvātā potenciāla. Tieši tāpēc šajā solī svarīgi būtu iesaistīt web dizaineru, kurš sniegs noderīgu informāciju par lietotāju pieredzes pilnveidošanu. Piemēram, dizainers var pielāgot mājaslapas nepieciešamo fontu vai krāsas. Mirklī, kad nepieciešamo dizainu risinājumu plāns ir gatavs, darbu ātri paveiks programmētājs. 

5. Veido mājaslapas saturu 

Mirklī, ka kad mājaslapas pilnveidotais dizaina koncepts ir skaidrs, nozīmīga ir mājaslapas satura izveide. Jaunajām sadaļām un atvērumiem veido jaunu saturu. Savukārt jau esošo informāciju sadala tā, kā tas nepieciešams mājaslapas uzlabošanai.

6. Ievies mājaslapas dizaina tēmu 

Šajā solī Tev atbalstu sniegs programmētājs, kurš instalēs jaunu satura pārvaldības sistēmu. Situācijās, kad mājaslapā ir daudz datu, iespējams izmantot esošo. Šādā gadījumā viegli būs iespējams pārprogrammēt pāris mājaslapas atvērumus.

7. Publicē jaunās mājaslapas sadaļas

Izmantojot 3. solī iegūto informāciju, programmētājs ieviesīs mājaslapas jauno struktūru. Mājaslapa iegūs jaunas sadaļas un apakšsadaļas, saglabājot arī nepieciešamās sadaļas no iepriekšējās mājaslapas versijas. 

8. Izveido 301 redirect 

Mainot struktūru, mājaslapai vajadzēs laiku apkopties, piemēram, saistībā ar SEO optimizāciju. Tādēļ 301 redirect soļa veikšana ir izšķirīga, lai lietotāji neatvērtu nedarbojošos sadaļu. Jaunā lapas struktūra nereti nozīmē to, ka apakšsadaļa iegūst jaunas sadaļas. 301 redirect palīdzēs lietotājus novirzīt uz aktuālo sadaļu, ļaujot klientam veikt iecerētās darbības. Arī šajā solī Tev noteikti palīdzēs programmētājs. 

Uzlabojumu veikšana palīdzēs mājaslapai iegūt Google meklēšanas augstākās pozīcijas, piesaistot jaunus klientus un vairāk ieņēmumus. Līdzās tam mājaslapa, kas būs atbilstoša šodien, klientos radīs vairāk uzticamības. Tas nozīmē, ka mājaslapas klienti veiks pasūtījumus, savukārt Tev mājaslapas izveide nebūs jāsāk no nulles.

pop-up-image

Autors: Kebbe IT
Birkas: , , ,