Mozello ir labs riisnājums mazajiem uzņēmumiem, kam uzreiz nav naudas lielai mājaslapai

Mozello mājaslapa: izdevīgs risinājums maziem uzņēmumiem

Mājaslapas izveide nešķiet vienkārša, tāpēc ikdienā pie mums vēršas potenciālie klienti, kuri vēlas izstrādāt mājaslapu saviem uzņēmumiem. Soli pa solim, runājot ar viņiem, mēdzam saprast, ka ir situācijas, kurās uzņēmējam būtu izdevīgāka uz kādas platformas bāzes veidota mājaslapa,  kas tikusi jau izstrādāta, ietaupot laiku un līdzekļus, piemēram, Mozello mājaslapa. Nē, šī nav reklāma, un, jā, mēs vēlamies palīdzēt ikvienam potenciālajam klientam – arī tam, kuram varam piedāvāt ērtāku un piemērotāku risinājumu, ko var sniegt kāds cits uzņēmums.

Mozello mājaslapa – tās izveide nav piemērota gluži ikvienam!

Izzinot potenciālo klientu situāciju, mēs izsveram, kuram mūsu izstrādāts risinājums varētu būt piemērots, bet kuram pietiktu ar vienkāršāku lapas izveidi. Visbiežāk izstrādāt mājaslapu uz Mozello bāzes ir piemēroti:

 1. brīvajiem profesionāļiem (freelanceriem), kuri vēlas izstrādāt vizītkartes tipa mājaslapu – paskaidrot, kas ir tas, ko viņi dara, kāda ir viņu pieredze, portfolio, CV, kontakti u.c.;
 2. pašnodarbinātām personām, kuri ir sava uzņēmuma izstrādes sākumposmā un ir ceļā uz jaunu klientu piesaistīšanu un atpazīstamības iegūšanu;
 3. mazajiem uzņēmējiem, kuri, līdzīgi kā pašnodarbinātas personas, pagaidām ir tikai uzņēmuma attīstības sākumposmā.

Pēc mājaslapas izveidošanas ikviena lieluma uzņēmumam, pakalpojuma vai produkta tirgotājam būs nepieciešami apmeklētāji, neskatoties uz to, cik apjomīgi līdzekļi izveidoti, lai lapu izstrādātu. Tas radīs papildus izdevumus. Google Ads, Facebook reklāmas, reklāmas baneri un jebkas cits, kas var palīdzēt audzēt apmeklētāju plūsmu uz mājaslapu, tādējādi veicinot pārdošanu.

Tāpēc mazāka apmēra uzņēmumiem mēs iesakām – ieguldiet mazākus līdzekļus lapas izstrādē, lai varētu tērēt arī reklāmu izvietošanai!

Iepazīsties! 5 noderīgi ieteikumi, kas palīdzēs, lai mājaslapas izveide nestu augļus

Liekot kopā mājaslapu kā puzles gabaliņus, paskaties uz to no vairākām perspektīvām. Piedāvājam Tev 5 ieteikumus, kas noderēs, izstrādājot pārdotspējīgu mājaslapu.

1. No problēmas līdz risinājumam: kā pircējs nolemj, kur iepirkties?

Visa pamatā ir klienta ceļojums, ko minējām jau iepriekš. Pirms potenciālais klients veic pirkumu, viņš iet caur pircēja ceļojuma vairākiem posmiem:

 1. pirmajā no tiem – apzināšanās posmā – viņam rodas kāda vajadzība, interese par konkrētu produktu vai pakalpojumu un viņš apzinās, ka nepieciešams meklēt risinājumu. Saprotot, ka ir problēma, potenciālais klients sāk ievākt pieejamo informāciju par to. Kā? Visdažādākajos veidos – meklē Google, jautā paziņām, ievāc informāciju no reklāmām, sociālajiem medijiem u.c.;
 2. nākamajā – apsvēršanas – posmā potenciālais klients apkopo dažādu informāciju un apsver potenciālos pakalpojuma vai produkta sniedzējus, kuri var sniegt vēlamo risinājumu;
 3. tam seko lēmuma pieņemšanas posms, kurā, ņemot vērā dažādus kritērijus, potenciālais klients izsver, kurš piedāvājums vislabāk atbilst viņa situācijai, vēlmēm un līdzekļiem;
 4. visbeidzot potenciālais klients nonāk rīcības posmā, kurā viņš veic pirkumu.

Katrā no posmiem Tev ir jābūt sasniedzamam, lai potenciālais klients sev vēlamo informāciju varētu iegūt tieši no Tevis. Piemēram, apzināšanās fāzē vari izvietot noderīgu informāciju savas mājaslapas bloga sadaļā. Kad to izstrādā, balsties uz vairākām svarīgām komponentēm, kas ļaus potenciālajiem klientiem Tavu piedāvāto informāciju Google meklētājā atrast.

2. Piecu gredzenu atziņas

Ja Tu apsēstos pie viena galda ar potenciālajiem klientiem, kuri:

 • apsvēra pakalpojuma vai produkta iegādi pie Tevis, bet izvēlējās citu konkurentu;
  no visiem variantiem izvēlējās Tevis piedāvāto;
 • apsvēra gan Tevi, gan konkurentus, bet neizvēlējās nevienu;
 • neizvēlējās Tevi, jo nezināja, ka Tu piedāvā konkrētu produktu vai pakalpojumu,

un aprunātos ar viņiem, Tu saprastu, cik dažādas ir šīs auditorijas, un varētu viņu atbildes sagrupēt piecos gredzenos.

Šīs 5 iepirkšanās dimensijas ir:

 1. primārā iniciatīva. Šādā veidā iespējams uzzināt, kādā veidā viņi identificēja savu problēmu un kāda faktora rezultātā viņi nonāca līdz tam, ka nepieciešams meklēt risinājumu;
 2. veiksmes faktori. Uzzināt, kādā veidā potenciālais klients spēs identificēt, ka ar Tava produkta vai pakalpojuma palīdzību viņa problēma tiks atrisināta, lai pateiktu, ka uzņēmums spēja palīdzēt;
 3. iespējamās barjeras. Noskaidrot, kādas ir iespējamās barjeras, kuru dēļ klients var neizvēlēties Tavu piedāvājumu, bet dot priekšroku konkurentiem vai neizvēlēties nevienu;
 4. pirkšanas ceļojums. Šis ļauj veicināt izpratni par to, kādos ceļos lietotājs nonāk līdz pirkuma veikšanai – kādus kanālus izmanto, kurš pieņem gala lēmumu u.c.;
 5. lēmuma pieņemšanas kritēriji. Uzzini, kādi ir kritēriji, pēc kuriem potenciālie klienti pieņem lēmumu – veikt pirkumu vai tomēr nē. Piemēram, 24 stundu atbalsts no uzņēmuma, iespēja atgriezt preci 14 dienu laikā vai jebkas cits, kas var būtiski ietekmēt klienta izvēli.

Neko no šiem 5 aspektiem neietekmē tehnoloģiju vai platformas izvēle, uz kuras izstrādāt mājaslapu. Svarīgākais ir zināt šos pamatprincipus un tos ievērot.

3. Produkts: kā audzēt tā vērtību?

Ja Tu piedāvā konkrētus produktus un pakalpojumus, noteikti nedrīksti aizmirst par to vērtības audzēšanu. Kurš cits, ja ne Tu pats, varēsi vislabāk aprakstīt tā priekšrocības? Ar to vien, ka pats zini, cik vērtīgs un noderīgs ir Tavs piedāvājums, ir par maz – ja neinformēsi par to savus potenciālos klientus, nespēsi izcelt sevi starp citiem piedāvājumiem.

Ja nereklamēsi savu uzņēmumu, neviens par tā pienesumu nezinās

Lai audzētu sava produkta vērtību, kurš risina klienta problēmu, uzskaiti visas tā priekšrocības, veidojot uzrunājošu aprakstu. Ja vēlies uzzināt, kā veidot pārdotspējīgu produktu aprakstu, lasi ŠEIT!

4. Izstrādā principos balstītu mājaslapu

Principos balstīta mājaslapas izstrāde – bez tā neiztikt, ja vēlies saņemt labumu no izstrādātās lapas. Bet kā saprast, kuras sadaļas pievienot, kā tās izstrādāt un kam pievērst uzmanību? Sāksim no pašiem pamatiem!

Pircēja ceļojums – pirkuma iegāde

Kā jau skaidrojām, pirkšanas procesā lietotājs iet cauri pircēja ceļojumam, kura laikā viņš meklē atbildes uz saviem jautājumiem un risinājumus problēmai. Turpretī – Tev ir produkti un pakalpojumi, ar kuriem Tu spēj sniegt risinājumu un apmierināt lietotāja vajadzības.

Taču pirkšanas process un lēmuma pieņemšana nav tik primitīva! Realitātē potenciālais klients vēlas pieņemt izdevīgāko, piemērotāko lēmumu, un, lai to izdarītu, viņš veic izpēti, salīdzinot:

 • risinājumus;
 • produktus;
 • uzņēmumus;
 • izmaksas u.c.

Tāpēc Tev ir jārēķinās, ka potenciālais klients, izvēloties produkta vai pakalpojuma sniedzēju, salīdzinās Tevi ar konkurentiem un viņu piedāvājumu. Kā izcelties? Tas ir jautājums, par kuru jādomā vienmēr, lai veicinātu pārdošanas procesus.

Mājaslapa ir nepieciešamība!

84% patērētāju atzīst, ka mājaslapa padara uzņēmumu uzticamāku – tas ir tikai viens no piemēriem, kas apliecina mājaslapas nozīmi uzņēmumu darbībā un rada pārliecību tam, ka nepieciešama mājaslapas izveide arī Tev. Virtuālajā vidē mājaslapa vai internetveikals būs tas rīks, ar kura palīdzību Tu prezentēsi:

 1. sevi;
 2. savu uzņēmumu;
 3. piedāvājumu – produktus, pakalpojumus.

Lai būtu drošs, ka arī bez Tavas palīdzības potenciālais klients, ienākot mājaslapu, spēs orientēties, meklējot atbildes uz saviem jautājumiem, iepazīstoties ar piedāvātajiem risinājumiem, produktiem un to priekšrocībām – informāciju nepieciešams strukturēt un organizēt. Mājaslapas primārais uzdevums ir sniegt informāciju, bet tas, vai potenciālais klients sev nepieciešamo informāciju atradīs, ir atkarīgs no mājaslpas struktūras.

Mājaslapas struktūrai ir noteicoša nozīme tajā, vai potenciālais klients veiksmīgi atradīs nepieciešamo informāciju

Izpēti piemēru – saproti, kā veidojas mājaslapas struktūra

Tas, kā būvēsi mājaslapu, ir atkarīgs no uzņēmuma specifikas, nozares, lieluma un citiem faktoriem, bet tagad, veicot situācijas izpēti, palīdzēsim saprast, kā izvēlēties sadaļas savai mājaslapai.

Piemērs: SPA centrs

Iedomājies SPA centru, kurš piedāvā gan procedūras, gan produktus – dāvanu kartes, sejas, ķermeņa kopšanas līdzekļus u.c. Lai piesaistītu klientus, uzņēmums nolēmis izveidot mājaslapu. Kā izvēlēties sadaļas? Sekojoši!

1. Uzņēmuma prezentēšana

Pirmkārt, būs nepieciešamas sadaļas, kas prezentēs uzņēmumu un tā piedāvājumu. Tāpēc nepieciešams iekļaut šādas sadaļas:

 • pakalpojumi;
 • un/vai produkti;
 • par mums.

2. Kontaktinformācija

Kad potenciālie klienti būs iepazinušies ar uzņēmumu un tā piedāvājumu, viņi noteikti meklēs kādu informāciju – telefona numuru, reģistrācijas numuru, adresi u.c. Tādēļ jāiekļauj sadaļa “Kontakti”.

3. Vērtības būvēšana

Potenciālais klients vēlēsies redzēt pievienoto vērtību Tavam piedāvājumam, lai būtu pārliecināts, ka izvēlas labāko no risinājumiem. Produkta/pakalpojuma vērtības uztvere lielā mērā veidojas cilvēka prātā, kuru Tu vari ietekmēt pavisam vienkārši – atbilstoši prezentējot informāciju. Sadaļas, kas palīdzēs pārliecināt potenciālo klientu, būvējot Tavam piedāvājumam vērtību, būs:

 1. atsauksmes;
 2. mūsu pieeja;
 3. komanda;
 4. speciālisti;
 5. izejvielas, metodes u.c.

4. Ikdienas atvieglošana

Īpaši meklēšanas pircēja ceļojuma apzināšanās posmā noderēs vairākas sadaļas, kurās varat ievietot informāciju, kas atvieglos potenciālajam klientam ikdienu un pārliecinās viņu, lai teiktu “jā” Tavam uzņēmumam. Šādas sadaļas ir:

 • aktualitātes;
 • biežāk uzdotie jautājumi;
 • pieteikties procedūrai;
 • cenas;
 • īpašie piedāvājumi u.c.

5. Sākumlapa

Nereti potenciālie klienti mājaslapā ienāks uzreiz, meklētājā ievadot domēnu vai atrodot Tevi pēc atslēgvārdiem Google meklētājā, tāpēc nepieciešama sadaļa “Sākums”. Tā noderēs divējādi – pirmkārt, kalpojot kā reprezentatīvs atvērums, kurā apkopot informāciju par uzņēmumu un piedāvājumu, un, otrkārt, tā būs iespēja atgriezt lietotāju uz sākumu, ja viņš ir apmaldījies atvērumos.

6. Juridiskās prasības

Analizējot SPA centra piedāvājumu, jāņem vērā, ka mājaslapa darbojas arī kā internetveikals. Visām e-komercijas vietnēm, kurās iespējams iegādāties produktus un veikt pakalpojumus uzreiz, obligāti nepieciešamas arī sadaļas, kas atbild par juridiskajām prasībām. Tās ir:

 • privātuma politika;
 • distances līgums.

7. Papildu sadaļas pēc izvēles

Ja vēlies, protams, vari pievienot vēl papildus sadaļas, kas varētu noderēt potenciālajam klientam, piemēram, portfolio, risinājumi, galerijas u.c.

5. Un tikai tad pievērsies tehnoloģijām

Lai piesaistītu potenciālo klientu uzmanību un varētu apkopot svarīgāko informāciju, ir nepieciešama digitālo tehnoloģiju iesaiste. Sākotnēji tā, protams, ir mājaslapa, bet tam seko citi kanāli, caur kuriem virzīt lietotāju plūsmu uz mājaslapu. Un tie ir:

 1. Google meklētājs;
 2. Facebook Ads;
 3. Google Ads;
 4. Facebook biznesa lapa;
 5. Instagram konts u.c.

Papildus tam, nepieciešams pieslēgt rīkus, kas palīdzēs mērīt lapas darbību un visas darbības, kas saistītas ar lietotājiem:

 • no kādiem kanāliem sasniedz mājaslapu;
 • kā lietotāji to izmanto;
 • kādas sadaļas apmeklē;
 • kāds ir atlēcienu līmenis;
 • u.c.

Šādi rīki būs Google Analytics, Google Search Console un HotJar, ar kuriem strādājot varēsi pārvaldīt savas lapas darbību un uzlabot lapas funkcionalitāti, ja redzēsi, ka kāda no sadaļām izveidota tā, ka lietotājs to neizmanto.

Jaunai mājaslapai daudz jāstrādā pie SEO, jo konkurentu mājaslapas jau ir redzamas Google meklētājā

Zināšanai – sākotnēji, izveidojot mājaslapu, nokļūt Google meklētāja TOP pozīcijās būs grūti, jo tur šobrīd, visticamāk, atrodas jau Tavi konkurenti. Lai nostabilizētos meklētāja rezultātu augšgalā, jāveic sistemātisks darbs, vadoties pēc dažādajiem kritērijiem, kurus Google ņem vērā, nosakot uzņēmumu atrašanos šīs platformas meklētājā. Izveidojot mājaslapu, sākumā efektīvāks risinājums, kas nodrošinās labāku lietotāju plūsmu uz Tava uzņēmuma mājaslapu, būs reklāmas.

Mājaslapas izveide Mozello – to vari arī Tu!

Jā, izveidot mājaslapu Mozello platformā, lai piesaistītu klientus un reklamētu uzņēmumu, tiešām var teju ikviens – arī tas, kuram nav zināšanas programmēšanā. Kādas iespējas sniedz Mozello?

 • Individuāls domēna vārds.
 • Visdažādākās sadaļu un dizaina šablonu iespējas.
 • Ātra lapas darbība.
 • Daudzvalodu atbalsts.
 • Satura redaktors.
 • Integrācija ar Google Analytics un Google Search Console.
 • Iespējami norēķinājumi ar maksājumu karti.
 • SEO draudzīgs.
 • Integrācija ar Facebook Messenger.
 • Produktu katalogu izstrāde.
 • Groza sadaļa.
 • Atbalsts no platformas izstrādātājiem.
 • Integrācija ar Salidzini.lv un KurPirkt.lv.
 • Pielāgots HTML.

Mozello spēs nodrošināt visus pamatprincipus – sākot no lapas izskata, struktūras, pārvaldības un analītikas, beidzot ar SEO draudzīgu tekstu izstrādi un drošu platformu, kurā izvietot informāciju par savu uzņēmumu.

WordPress būs nākamais līmenis

Pamatvajadzībām pilnīgi no teikti pietiek ar mājaslapu, kas izstrādāta uz Mozello bāzes. Tad, kad uzņēmums būs audzis un attīstījies, kā rezultātā klāt nāks jaunas vajadzības, kuras atrisināt nevarēsi saviem spēkiem, noteikti ieteicama mājaslapas izveide uz WordPress bāzes.

Aug bizness. aug arī mājaslapas vajadzības

WordPress ļaus vēlamos elementus integrēt jebkurā vietā un veidā, sniedzot plašākas iespējas. Šai platformai uzticas 38,7% no visām tīmekļa vietnēm, un tas galvenokārt ir pateicoties plašajam piedāvājuma klāstam. Ar mājaslapu, kas izveidota WordPress, varēsi iegūt:

 • ļoti dinamisku, pielāgotu dizainu;
 • integrāciju ar noliktavas sistēmu;
 • dažādus iespējamos atlaižu līmeņus;
 • integrāciju ar satura pārvaldības sistēmu (CRM);
 • advancētu meklēšanu;
 • iespēju izstrādāt digitālo dāvanu karti;
 • dažādu elementu savstarpējo integrāciju;
 • pilnīgi pārvaldāmu URL struktūru;
 • un daudz ko citu.

Mājaslapas izveide Mozello platformā ir paveicama ikvienam – arī Tev! Izstrādājot mājaslapu, atceries, ka ne vienmēr svarīgākā ir platformas izvēle, bet gan tas, kā Tu spēsi izmantot savu lapu kā rīku pārdošanas procesu attīstīšanai. Tomēr, ja Tava mājaslapa ir izveidota jau senāk un šobrīd šķiet, ka tā izsmēlusi sevi – sazinies ar mums, kopā iedzīvināsim to, lai lietotājs gribētu tajā atgriezties atkal un atkal!

 

Nepieciešams izveidot mājaslapu?

Mēs to izdarīsim!


Mūs aizrauj interneta komunikācija, tehnoloģijas un iespēja dalīties savās zināšanās un pieredzē, lai saņemtu gandarījumu, palīdzot Jūsu uzņēmumam attīstīties.

Vēlos izveidot mājaslapu

 

pop-up-image

Autors: Kebbe IT
Birkas: , , ,