fbpx

“Baltijas Biroju Tehnoloģijas” internetveikala izveide

Mājaslapas izstrādes process

Klienta stāsts

Vecā mājaslapa bija veidota uz novecojušas custom dizaina un risinājuma bāzes. Sarežģījumus sagādāja pašas lapas attīstības veicināšana, dizains un funkcionalitāte – bija grūti pārvaldīt produktu katalogu un ieviest izmaiņas. Mājaslapa nebija responsīva mobilajām ierīcēm.

Uzņēmumam bija noliktavas sistēma, kurā pārvaldīja visus produktus (nosaukumus, cenas, atlikumus u.c.),  tomēr tā nespēja nodrošināt visu datu apjomu, kas nepieciešams mājaslapai. Tā iemesla dēļ galvenos produktu rediģēšanas darbus vēlējās veikt jaunās mājaslapas administrācijas panelī (attēlus, mazos aprakstus, lielos aprakstus, atribūtus utt.).

Tā kā cilvēki mēdz vest iekārtas garantijas remontā, bija arī nepieciešamība pēc iespējas iesniegt garantijas remonta pieteikumu, lai lietotāji mājaslapā paši varētu apskatīties remonta statusu.

Mūsu risinājums

Veidojām mājaslapu uz unikāla dizaina bāzes. Izplānojām pašas lapas un kataloga struktūru, ieviešot gan kategorijas, gan pielāgotus filtrus. Jaunajā mājaslapā tika ieviesta produktu sinhronizācija ar noliktavas sistēmu caur API. Tā kā lielai daļai produktu bija līdzīgi vai pat vienādi atribūti, bija nepieciešams samazināt darba apjomu, kas radās visus  atribūtus katram produktam rakstot atsevišķi. Līdz ar to ieviesām risinājumu – produktu kataloga integrāciju ar Google Sheets. Šis risinājums paredz automātisku sinhronizāciju starp noliktavas sistēmu – mājaslapu – Google Sheets, tādējādi sniedzot uzņēmumam iespēju ērti rediģēt produktu informāciju Google Sheets dokumentā un izmaiņas sinhronizēt ar mājaslapas preču katalogu.

Garantijas remonta pieprasījumam tika izveidots speciāls modulis, kur “Baltijas Biroja Tehnoloģiju” klients varētu reģistrēt šos pieteikumus. Administrācijas panelī uzņēmums no savas puses var mainīt remonta statusu un ievietot ziņojumus, savukārt lietotājs saņem automātisku e-pastu ar unikālu ID, kas sniedz iespēju mājaslapā pārbaudīt produkta remonta statusu.

Papildu iepriekš minētajam, mājaslapā nodrošināts daudzvalodu atbalsts, kas bija izaicinājums šādam produktu katalogam ar daudz un dažādiem atribūtiem. Vēl viena priekšrocība ir “Site Origin page builder”, ar kura palīdzību klients pats var mājaslapā mainīt bloku secību, tos dzēst un pievienot jaunus.

Klienta atsauksme

Mārtiņš Baumanis
Mārtiņš Baumanis Pārdošanas speciālists

Mājaslapas izstrādes projektam izvērtējām vairākus kandidātus, bet pēc pēc labas prezentācijas Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā un sarunām, izvēlējāmies Kebbe IT.

Projekta gaitā bijām apmierināti ar mērķtiecīgu mājaslapas izstrādes virzīšanu uz rezultāta saniegšanu. Tāpat patika komandas optimālo un mūsdienīgo risinājumu meklēšana un loģisks darba process. Projektā daudzas lietas nācās taisīt no nulles un pielāgot WordPress sistēmai – sasaisti ar noliktavas un grāmatvedības sistēmu,  specifiska produktu kataloga izstrāde, produktu kataloga integrācija ar Google Sheets – mācīšanās un pielāgošanās bija abās pusēs.

Par sadarbības galvenajiem plusiem gribētu atzīmēt kļūdu labošanu procesā un “garantijas laikā”. Šis ir diezgan būtisks faktors no uzņēmuma viedokļa, jo dažas kļūdas atklājas tikai laika gaitā (piemēram, pie spraudņu atjauninājumiem utml.). Pozitīvi vērtējam arī pieeju, kad izstrādes procesā piedāvāja risinājumu variantus un izklāstīja arī prognozētos rezultātus papildus esošajam plānam – “šobrīd mums ir paredzēts darīt  tā, savukārt ja pamainīsim, un darīsim šitā, tad rezultātā iegūsim …., bet ja vēl šitā, tad … .”.

Sadarbībā klientam visvairāk patika

  • Mērķtiecīga projekta virzīšana uz rezultātu
  • Pielāgotu risinājumu meklēšana
  • Kļūdu labošana procesā un "garantijas laikā"

Nākamais projekts