fbpx

Neatkarīgā medija “IR” portāla Ir.lv izstrāde un datu migrācija

Mājaslapas izstrādes process

Klienta stāsts

Mūsu portāla iepriekšējā versija bija izstrādāta 2010.gadā, toreiz tika izvēlēta Ruby programmēšanas bāze. Laikam ejot gan iepriekš izvēlētā sistēma, gan arī izstrādātais dizains vairs neatbilda portāla satura vajadzībām, bija nepieciešams jauns risinājums. Kopā ar FormUp Izstrādājām jaunu portāla koncepciju un dizainu. Portāla pastāvēšanas laikā tajā esošo datu apjoms bija ļoti liels, tāpēc novērtējām, ka liels izaicinājums būs importēt vecā portāla datus atbilstoši jaunā portāla struktūrai. Pēc saņemtajām rekomendācijām izvēlējāmies Kebbe IT kā IR portāla izstrādes un datu migrācijas projekta realizētājus.

Mūsu risinājums

Līdz šim nebijām veikuši tik apjomīgus projektus, tāpēc šo uzskatījām par īstu izaicinājumu, jo iepriekšējā pieredzē bija vairāki mazi projekti, kurus varētu uzskatīt kā nelielus posmus no visa lielā “Ir.lv”.  Tā kā bijām jau specializējušies dažādos WordPress risinājumos, un mūsu zinšanas bija pietikami spēcīgas – bijām pāliecināti, ka šāda veida projektu spēsim izstrādāt.

“Ir.lv” projektam bija daudz un dažādu sarežģītu izaicinājumu, kurus nācās risināt. Kā piemēru var minēt ļoti lielo failu apjomu un datubāzi, kura krājusies daudzu gadu gaitā no ievietotajiem attēliem, žurnāliem un citiem failiem. Portāla pastāvēšanas laikā faili ar datubāzi bija sasnieguši daudzu desmitu gigabaitu lielumu, un to visu nācās migrēt uz jauno WordPress datubāzi. Migrēšanas procesā tika iekļauti arī visi vecās sistēmas lietotāji, žurnāli, raksti ar visiem komentāriem, attēli un lietotāju profili ar visiem datiem utt.

Otrs lielais izaicinājums bija nodrošināt portāla ātrdarbību tādam lielam datu apjomam. Lai to realizētu, veidojām WordPress satura pārvaldības sistēmas optimizāciju, kā arī virtuālā servera uzstādīšanu un optimizāciju. Papildus tam bija nepieciešams ieviest dažādus drošības un kešošanas risinājumus, kuri nodrošināja gan portāla drošību, gan stabilitāti un ātrdarbību.

Klienta atsauksme

Gundega Grīnberga
Gundega Grīnberga AS Cits Medijs valdes priekšsēdētāja

Par Kebbe IT uzzinājām pēc mūsu sadarbības partnera ieteikuma, tāpēc pēc pāris tikšanās reizēm nolēmām turpināt sadarbību uzņēmuma degsmes un lielās ieinteresētības dēļ par mūsu projektu. Papildus tam bijām dzirdējuši atsauksmes par precīzi ievērotiem termiņiem.

Sadarbībā ar Kebbe IT pirmā posma izveidē mums patika analītiskā pieeja projektu vadībā, tā bija neatsverama vērtība, jo projektu vadītājs darbam piegāja ar biznesa analītiķa pieeju, iesakot labākos risinājumus.

Kebbe IT ieteiktu kā sadarbības partneri arī citiem, jo priecē tas, ka komanda vienmēr ir gatava mācīties un pilnveidoties.

Sadarbībā klientam visvairāk patika

  • Analītiskā pieeja projektu vadībā
  • Ieteikumi labākajiem risinājumiem
  • Vēlme mācīties

Nākamais projekts