Vadlīnijas vizuālajām tendencēm 2016. gadā

Vadlīnijas vizuālajām tendencēm 2016. gadā

Ir aprēķināts, ka 2015. gada laikā tika uzņemti aptuveni 1,5 triljoni fotoattēlu. Pateicoties viedo tehnoloģiju izplatībai, šobrīd attēlus var uzskatīt par universālu valodu, jo ar tiem var pastāstīt ļoti daudz. Attēlus neierobežo valodas un kultūras barjeras, tādējādi ar tiem var veidot stāstus, radīt emocijas, kā arī mudināt cilvēkus rīkoties. Digitālās pilnības vecums samazinās, un ar sociālajiem tīkliem un viedtālruņiem, kuri ir teju katram, mēs daudz vairāk pierodam redzēt estētikas daudzveidību vizuālā ainavā. Šis ir ārkārtīgi aizraujošs laiks, taču viens no papildfaktoriem ir tas, ka, cilvēkiem kļūstot vizuāli izglītotākiem, nekā viņi kādreiz bijuši, var būt grūti izcelties.

Noteikumi mainās ātri, un var būt grūti apmierināt mūsdienu patērētāju prasības. “Getty Images” vizuālo antropologu komanda analizē klientu iepirkumu tendences, reklāmu, sociālos medijus, popkultūru un neskaitāmos meklējumus no Getty Images, lai noteiktu nākamās lielās tendences attēlu jomā. Tālāk ir aprakstītas sešas jaunas, drosmīgas tendences, ko 2016. gadā varat sagaidīt kā vizuālās komunikācijas virzītājus.

Paplašināts cilvēks

Paplašināts cilvēks

Tehnoloģijas būtiski ietekmē ne tikai attēlus, ko mēs redzam, bet arī to, kā mēs redzam sevi. Mēs iegūstam augstāku pašapziņu un esam vairāk savstarpēji saistīti, kā arī vairāk sadarbojamies ar apkārtējo pasauli un viens ar otru.

Šī tendence rāda, kā tehnoloģijas ļauj mums kļūt arvien cilvēciskākiem. Tehnoloģijas tiek atspoguļotas optimistiskā gaismā: tās nes pozitīvas pārmaiņas, saista mūs vairāk nekā jebkad agrāk un ļauj mums sazināties, radīt un dalīties tuvāk. Šī tendence paredz pasauli, kurā tehnoloģijas ir ne tikai vienmērīgi integrētas ar mūsu ķermeni un mūsu dzīvi, bet arī kaut kas, ar ko mums ir attiecības.

Openheimera fonds ir lielisks piemērs, kurā kampaņas “Ieguldi lieliskajā pasaulē” ietvaros parādītas mūsdienu attiecības visjaunākajā veidā.

Ieguldi lieliskajā pasaulē
Attēls ar zēnu un viņa suni robotu parāda, ka mašīnas var attīstīt mūsu spējas mīlēt un pieķerties. Cilvēka un mašīnas parametri sāk aizmigloties, un rezultāts izaicina tradicionālo priekšstatu par to, ko nozīmē būt cilvēkam, kā arī uzlabo mūsu iespējas savstarpēji iedarboties ar apkārtējo pasauli.

Dievišķā dzīve

Dievišķā dzīve

Patērētāji arvien vairāk meklē patiesību un ņem vērā ne tikai zīmola ārējo skatu, lai izveidotu jēgpilnākus sakarus. Vēlme saistīties ar kaut ko lielāku par mums rada pārdomātu patērēšanu. Dievišķā dzīve atspoguļo šo tendenci, atzīstot mūsdienu nozīmes, ko var atrast “dievišķajā”.

Debešķīguma vai garīguma koncepcijas tiek savienotas ar greznuma, īpašā vai unikalitātes koncepcijām. Mēs jau varam to pamanīt, Volvo un Hyundai apvienojot greznumu ar mierīgumu un patvēruma mieru.

https://youtu.be/4jFeY7d7zAA

https://www.youtube.com/watch?v=U4Ur7kDn6lU

2015. gadā “Getty Images” palielināja tādas koncepcijas kā “piesardzība” meklējumus par nedaudz vairāk nekā 900 procentiem, savukārt koncepcijas “integritāte” meklējumus – par nedaudz mazāk nekā 1500 procentiem.

2016. gadā mēs redzēsim vairāk attēlu ar maigu, dievišķīgu apgaismojumu, kuros attēloti cilvēki pārdomu un meklējumu brīžos, kad viņi cenšas būt mērķtiecīgi. Attēliem un zīmoliem būs jāspēj attēlot šo pastiprināto mērķtiecīgumu, lai apmierinātu patērētājus dziļākā līmenī.

Nepiederošie, kas izceļas

Nepiederošie, kas izceļas

Apsveicam dumpiniekus! Šī tendence ietver ikvienu no malas – disidentus, savādniekus, antivaroņus, izstumtos, aktīvistus un neveiksminiekus. Tie ir cilvēki, kuri cenšas iziet ārpus iespējamā un sagraut stereotipus, ir gatavāki prožektoru gaismai, un tie, kuri runā un izceļas, paceļas virs digitāliem cīniņiem.

Lielisks piemērs ir 2016. gada Pirelli kalendārs. Tajā tradicionāli tika demonstrētas skaistas, retušētas modeles provokatīvās pozās. Taču šogad kalendārā tika pārkāptas robežas, izmantojot attēlus ar tādām sievietēm kā Serena Viljamsa, Patija Smita un Emija Šumera, kuras ir dumpinieces, mākslinieces un noteikumu pārkāpējas.

Emija Šumera
Mēs redzēsim vairāk nepiederošo personu vadīto kampaņu, paplašinoties auditorijai un atpaliekot “tradicionālajam”.

“Mestētika”

Mestētika

Mitrs, neizskaistināts, lipīgs, netīrs. “Mestētika” ir pretstats hiperdigitālajai, retušētajai pasaulei. Tā atklāj dzīves fizikalitāti. Būdama sensuāla, primitīva vai vienkārši neķītra, tā izceļ ārkārtīgu nepilnību un pārpilnas kļūdas. Šādi attēli dod mums brīvības un atbrīvošanas sajūtu, ļaujot mums baudīt lielisku vizuālu haosu.

Mūsu vēlmi pēc šādiem attēliem izraisa vajadzība atslēgties no digitālās jomas un pa īstam ieslēgt mūsu sajūtas. Šokējot acis, “mestētika” izlaužas cauri troksnim un sazinās ar auditoriju īpašā sajūtu līmenī.

Lielisks piemērs ir Reebok kampaņa “Be More Human”, kurā atspoguļoti sportisti, kas pārspēj savas robežas un izskatās sviedraini, nokvēpuši un netīri. Šī tendence rada emocijas un pamodina mūs no ekrāna apstulbuma.

https://youtu.be/UDb-7DY3CjU

Klusums pret troksni

Klusums pret troksni

Lielākai savstarpējai saistībai bieži ir pārmērīgas stimulācijas risks. Pasaulei kļūstot arvien vairāk savstarpēji saistītai, mēs meklējam vientulības un skaidrības brīžus.

Klusums pret troksni ir atturības māksla. Tā ir vide, kur klusums runā. Tie ir attēli ar nelieliem, skaidriem elementiem uz liela plašuma fona, kas atspoguļo kontrastus. Šo tendenci var uzskatīt par vizuāli pretēju “mestētikai”, un tā labi saistās ar dievišķo dzīvi.

Nesenā REI kampaņā #OptOutside, lai pretotos “melnās piektdienas” trakumam, ir atspoguļoti pētnieki, kuri bauda mieru un klusumu, uz milzīga dabas ainavu fona, kas aizņem ap 90 procentiem no attēla.

Vienkāršība un minimālisms ļauj ātri apskatīt šādus attēlus, bet vienlaikus tie ir arī pietiekami precīzi, lai piesaistītu uzmanību jucekļa vidū. Mazāk ir vairāk.

Sirreālisms

Vadlīnijas vizuālajām tendencēm 2016. gadā
Sirreālisms iztēli aizvirza nākotnē. Tas ietver attēlus, kas ir ļoti tēlaini vai negaidīti, un izmanto tehnoloģisko lēcu, lai vizualizētu jaunas pasaules. Attēli bieži ir dīvaini un izkropļoti, un tajos ir atspoguļota reprodukcija, dīvaini savienojumi, kā arī tie ietver vecāku vizuālu stāstu savādu atstāstījumu idejas.

Viens no piemēriem varētu būt Benksija Dismaland – alternatīvais tematiskais parks ar antiutopisko garšu, kas mēģināja izaicināt kapitālisma paražas un piedāvāt apmeklētājiem jaunu, sagrozītu viedokli.

Vēl viens piemērs – MTV reklāma “Tagline Here”, kurā izmantoti dīvaini un pasakaini attēli ar savādiem salīdzinājumiem un disharmoniskiem tēliem, kas rodas no tūkstošgades kolektīvās neapzinātās pasaules.

https://www.youtube.com/watch?v=Q-EP0-MHCQs
Šī tendence var ietekmēt patērētāju fantāzijas, parādot viņiem kaut ko citādu, un piedāvāt alternatīvu “īstuma” estētikai, kas pašlaik pārsātina vizuālo redzesloku, pateicoties mobilajiem fotoattēliem.

Sirreālisms atbrīvo dīvaino, brīnumaino un galēji radošo pasauli, un mēs paredzam, ka 2016. gadā redzēsim vairāk šāda rotaļīguma un loģiku izaicinošas meistarības.

Raksts tika ņemts no thenextweb.com: http://thenextweb.com/insider/2016/01/16/6-visual-trends-to-guide-you-through-2016/

pop-up-image

Autors: Kebbe IT
Birkas: