WordPress 5.5. atjauninājumi - kas jauns ieviests?

WordPress 5.5 jaunā versija ir klāt – kādi ir galvenie uzlabojumi?

WordPress satura pārvaldības sistēmu, kuras pirmsākumi meklējami 2003. gadā, izmanto 37,8% no visām tīmekļa vietnēm. Tas WordPress CMS padara par populārāko satura pārvaldības sistēmu. Pirms diviem gadiem tika izlaista jaunā WordPress 5.0 versija, bet nupat lietošanā nodota WordPress 5.5 CMS. Mēs Tev sniegsim nelielu ieskatu tajā, kādi uzlabojumi Tevi gaida, veicot WordPress atjaunināšanu, aprakstot 5 svarīgākos!

1. Jaunas funkcijas un uzlabojumi bloka redaktorā (Block Editor)

Bloka redaktorā pieejamas dažādas izmaiņas, piemēram:

  • jaunas ikonas, robežas ap rīkjoslām un pogām;
  • pamanāmāka “+” poga;
  • jauni bloku modeļi (block patterns), kuri veidoti, balstoties uz standarta iestatījumiem, un ir ātri, vienkārši pievienojami;
  • ērtāka attēlu rediģēšana. Ja iepriekš bija iespējams rediģēt attēlu, atverot multivides bibliotēku, tad tagad to iespējams veikt tiešsaistē, neatstājot bloka redaktoru. Iespējams apgriezt un pagriezt attēlus, kā arī mainīt to izmērus;
  • priekšskatījums. 48% interneta lietotāju informāciju iegūst, izmantojot mobilās ierīces, tām kļūstot par populārāko interneta lietošanas formu. Ņemot vērā viedierīču lietošanas straujo pieaugumu, ir būtiski zināt, kā mājaslapa tiks attēlota lietotājiem, kuri izmantos dažādas ierīces. WordPress 5.5 versija piedāvā iespēju priekšskatīt, kā bloki izskatīsies visās ierīcēs.

WordPress 5.5 versija piedāvā vairāk nekā 1500 noderīgus atjauninājumus bloka redaktorā!

2. Automātiski atjauninājumi WordPress 5.5 spraudņiem un motīviem

WordPress jaunā 5.5 versija ļauj iespējot automātiskus atjauninājumus spraudņiem un motīviem, izmantojot administrācijas paneli. Šāda funkcija būtiski atvieglo atjauninājumu iestatīšanu, jo nav nepieciešams manuāli sekot līdzi tam, kad tiks piedāvāts kāds atjauninājums.

Automātiskā iestatīšana ir paveicama ikvienam!

Automātisko atjauninājumu iestatīšana spraudņiem

Pavisam vienkārši – administrācijas panelī atver sadaļu “Plugins” (Spraudņi) un spied “Enable auto-updates” (Iespējot automātiskus atjauninājumus).

Automātisko atjauninājumu iestatīšana motīviem

Lai iestatītu automātisku atjauninājumu uzstādīšanu motīviem, spied “Appearance” (Izskats) – “Themes” (Motīvi) – “Enable auto-updates”.

Atceries – ieteicams vienmēr izmantot jaunākās spraudņu un motīvu versijas, lai uzlabotu WordPress mājaslapas veiktspēju un drošību!

3. Jaunas WordPress 5.5 XML noklusējuma vietņu kartes (Sitemaps)

XML vietnes karte ir fails, kurā viss WordPress mājaslapas saturs uzskaitīts XML formātā. Ar tās palīdzību meklētājprogrammas indeksē lapas saturu. Jaunajā WordPress versijā XML vietņu kartes ir iespējotas pēc noklusējuma.

Ja Tu jau izmanto WordPress SEO spraudni, kas izmanto savas XML vietnes kartes, nekādas izmaiņas nav jāveic. Divi biežāk lietotie SEO spraudņi – All in One SEO Pack un Yoast SEO arī turpmāk piedāvās savas vietnes kartes.

4. Lazy load attēliem noklusējumā, lai uzlabotu lapas veiktspēju

Optimizējot attēlus, var palielināt mājaslapas ātrdarbību. Lazy load ir viens no biežāk izmantotajiem paņēmieniem, kas nozīmē, ka, lietotājam atverot mājaslapu, tiek lejupielādēti tikai tie attēli, kuri konkrētajā brīdī redzami viņa pārlūka ekrānā. Šādā veidā tiek:

  1. ietaupīts joslas platums;
  2. atvieglota tīmekļa pārlūkošana lietotājiem ar lēnāku interneta ātrumu;
  3. uzlabota lapas veiktspēja;
  4. u.c.

WordPress 5.5 versijā šī opcija tiks pievienota kā noklusējums visām pārlūkprogrammām, izņemot Safari.

5. Motīvu un spraudņu atjaunināšana, izmantojot ZIP failu

Dažreiz WordPress spraudnis un motīva atjauninājumi var nedarboties, kā paredzēts – tad to jāatjaunina manuāli. Iepriekš to varēja izdarīt, izmantojot FTP klientu, bet tagad tas ir vienkāršāk – administrācijas panelī jāaugšupielādē ZIP fails. Kā to izdarīt?

Administrācijas panelī spied “Plugins” (Spraudņi) – “Add New” (Pievienot jaunu) – “Upload plugin” (Augšupielādēt spraudni).

WordPress 5.5 versija nāk klajā ar jauniem uzlabojumiem, lai šo satura pārvaldības sistēmu veidotu pieejamāju, ērtāku un daudzveidīgāku. Ja Tu vēlies izveidot mājaslapu, kas balstīta uz jaunākās WordPress versijas, vai to vēlies uzstādīt jau esošai lapai, bet esi nobažījies, ka nevarēsi paveikt saviem spēkiem – sazinies ar Kebbe IT komandu!

Nepieciešams izveidot mājaslapu?

Mēs to izdarīsim!


Mūs aizrauj interneta komunikācija, tehnoloģijas un iespēja dalīties savās zināšanās un pieredzē, lai saņemtu gandarījumu, palīdzot Jūsu uzņēmumam attīstīties.

Vēlos izveidot mājaslapu

pop-up-image

Autors: Kebbe IT
Birkas: , , ,