Wordpress plusi. Kāpēc izvēlēties plusi.

WordPress mājaslapas izstrāde – 10 iemesli Tavai izvēlei

Reizēm dzirdams, ka WordPress ir tikai bloga platforma, lai gan patiesībā tas kļuvis par spēcīgu pamatu mājaslapas izstrādei. Šodien uz WordPress būvētas tādas mājaslapas kā New York Post, people.com, BuzzFeed, skaties.lv, ir.lv un daudzas citas platformas un e-komercijas lapas. Iepazīsti 10 iemeslus un priekšrocības, kas ļaus WordPress satura pārvaldības sistēmai attīstīties no vienkāršas bloga platformas par profesionālu sistēmu Tavai mājaslapai!

1. Viegli uzstādīt 

Sākt lietot WordPress satura pārvaldības sistēmu Tavas mājaslapas izveidei ir vienkārši. Tam palīdzēs izstrādātās vadlīnijas jeb WordPress rokasgrāmata, kas vairāk iepazīstinās ar funkcionalitāti un pirmajiem soļiem. Tomēr jāatceras, ka profesionālas mājaslapas izveidei Tev būs nepieciešami speciālisti ar teorētiskām un praktiskām zināšanām.

2. Ērti pievienot jaunus rakstus bloga sadaļā

Tā kā WordPress sākumi meklējama bloga platformā, šī vēsturiski nozīmīgā funkcionalitāte nodarēs arī ērtai un vienkāršai bloga jeb jaunumu rakstu publicēšanai lapā. Tas tiešām prasīs vien pāris minūtes, jo bloga sadaļas redaktors ir pielāgots ērtai satura ievadīšanai un pārvaldīšanai, lai palīdzētu tam veiksmīgāk nonākt Google top pozīcijās

3.     Plašas spraudņu iespējas 

Attīstoties biznesam, jāpielāgo arī mājaslapas izaugsme un iespējas. Dažādi moduļi un spraudņi lapai sniegs jaunu funkcionalitāti, piemēram, e-komercijas modulis, kā arī galerijas un laika atskaites modulis akcijām vai pasākumiem u.c.  Arī šo soli iespējams paveikt paša spēkiem, un WordPress rokasgrāmata tam var palīdzēt. Arī gadījumos, kad izmanto kādu no jau pieejamām dizaina tēmām, šablonus iespējams pielāgot. Jaunas funkcionalitātes nepieciešamības gadījumā iespējams programmēt unikālus moduļus.

4. Vizuālais dizaina redaktors 

Visual Composer padara WordPress mājaslapu veidošanu ātru un vienkāršu. Lietotājam draudzīgs un vienkāršs vilkšanas un nomešanas (drag & drop) redaktors apvienojumā ar augstākās kvalitātes veidnēm, blokiem, elementiem un paplašinājumiem — viss, kas nepieciešams mājaslapas izveidei.

5. Plašs šablonu tēmu piedāvājums 

Gadījumā, kad mājaslapai vēlies piešķirt dizainu ātri un vienkārši, iespējams izmantot dizaina šablona tēmu. Tā sniegs pārdomātu izskatu vienkāršos soļos un samazinās mājaslapas izstrādes izmaksas. Tā piemēram, Theme Forest tēmas iespējams iegūt pat par 50 līdz 60 eiro.  Tomēr jāatceras, ka 1) arī šajā situācijā būs nepieciešamas programmētāja zināšanas un prasmes; 2) tēmām ir ierobežotas dizaina iespējas.

6. Iespēja unikālam dizainam

Ja vēlies mājaslapas izskatu attīstīt līdz profesionālam līmenim, talkā vajadzētu aicināt dizaineri un veidot unikālu dizainu. Viņa zināšanas un pieredze ļaus mājaslapai iegūt nepieciešamo veidolu. Arī šajā procesā iespējams izmantot jau minēto Visual Composer un Theme Forest. Ja jau iepriekš esi paspējis attīstīt mājaslapu uz WordPress bāzes, par publicēto informāciju nav jāuztraucas. Dizaina maiņa to neietekmēs.  

7. Integrācija ar citām sistēmām  

Lai atvieglotu ikdienu, WordPress iespējams integrēt ar citām sistēmām un datubāzēm. Tā, piemēram, mājaslapu iespējams savienot ar grāmatvedības sistēmu, lai atvieglotu ikdienas procesus saviem dabiniekiem, kā arī Trello – uzdevumu pārvaldības programmu, kas sniedz vizuālu pārskatu par to, ar kādiem uzdevumiem strādā katrs darbinieks. Tāpat iespējama integrācija ar 1C noliktavas sistēmu, WooCommerce, Zapier u.c.

8. Iespēja e-komercijai 

WordPress var kļūt arī par vietu Tavam internetveikalam. Piemērotākais un efektīvākais modulis šajā situācijā ir WooCommerce, kurš sniedz iespēju veikalu integrēt ar noliktavas un maksājumu sistēmām, kā arī plašas produktu pielāgošanas funkcijas. WooCommerce darbojas roku rokā ar SEO optimizāciju un dos vērtīgus signālus Google inedeksācijai, kas palīdzēs produktiem organiskāk rādīties meklēšanas rezultātos.

9. Procesu automatizācija

WordPress izmantošana paredz plašas iespējas dažādu procesu automatizācijai. Piemēram, ienākošos pasūtījums iespējams integrēt ar klientu pārvaldības sistēmu (CRM). Tāpat iespējams izveidot funkciju automātisku rēķinu izveidei, satura veidošanai un publicēšanai, e-pastu izsūtīšanai un citiem. Gadījumā, kad internetveikalā nepieciešams nomainīt informāciju vairākiem tūkstošiem preču, iespējams izveidot funkciju šī uzdevuma ātrai paveikšanai. Reizēm noderīga ir arī iespēja mājaslapu sinhronizēt ar salidzini.lv un ss.com. 

10. SEO draudzīga satura pārraudzības sistēma

WordPress veidotās mājaslapas labi indeksējas Google meklētājprogrammā – tās, cik iespējams, palīdz Google veiksmīgi pārmeklēt mājaslapas sadaļas un apakšsadaļas, ziņas un kategorijas. Protams, liela nozīmē ir mājaslapas veidotāja izvēlētajiem iestatījumiem un ievietotā satura kvalitātei un atbilstībai. Vērtīgi būs pieslēgt kādu SEO optimizācijai paredzētu spraudni, piemēram, Yoast SEO – tas analizēs katru ziņu, ko liksi mājaslapā, un norādīs uz tās trūkumiem no SEO viedokļa, sniedzot arī padomus, kā rīkoties! 

Pēdējo 16 gadu laikā WordPress iespējas augušas no vienkāršotas blogošanas līdz iespējai attīstīt pilnīgi unikālu mājaslapu. Sāc jau šodien! 

pop-up-image

Autors: Kebbe IT
Birkas: , , ,